Rare Books, Prints, Historical Photography 2022-12-15 Auction - 440 Price Results - Jeschke Jadi Auctions Berlin GmbH in Berlin
logo
Lot Number: Lowest
Aetius, Contractae, 1549: Aetius von Amida Contractae ex veteribus medicinae tetrabiblos, hoc est quaternio, id est libri universales quatuor, singuli quatuor sermones complectentes, ut sint in summa quatuor sermonum
0001: Aetius, Contractae, 1549Est. €650-€1,300
Sallustius-Aldus 1521: Aldinen Sallustius Crispus, Cajus De coniuratione Catilinae. Eiusdem de bello Iugurthino. Mit Titel-Druckermarke und auf Schlußbl. Venedig, Aldus, 1521. Kl.-8°. 8 nn., 141 Bll., 1 nn. Bl.
0002: Sallustius-Aldus 1521Est. €900-€1,800Lot Passed
Dietterlin, Architectura: Architektur Dietterlin, Wendel Sammlung von 8 Blättern aus "Architectura". Je Radierung auf Vergé, teils mit Wasserzeichen. Wohl Nürnberg, Balthasar Caymox, um 1598. Blattmaße
0003: Dietterlin, ArchitecturaEst. €600-€1,200Lot Passed
de Vries, Scenographiae, 1560: Architektur Vredeman de Vries, Hans Sammlung von 7 architektonischen Ansichten aus "Scenographiae, sive perspectivae". Antwerpen, Hieronymus Cock, um 1560. Je Radierung auf Vergé mit
0004: de Vries, Scenographiae, 1560Est. €600-€1,200Lot Passed
de Vries, Kleine Brunnen, 1574: Architektur Vredeman de Vries, Hans Sammlung von 7 Darstellungen von Brunnen. Antwerpen, Philips Galle, um 1574. Je Radierung auf Vergé, teils mit Wasserzeichen. Blattmaße je ca. 19 x
0005: de Vries, Kleine Brunnen, 1574Est. €600-€1,200Lot Passed
Aristotelis ad nicomachum 1556: Aristoteles Aristotelis ad Nicomachum filium de Moribus, quae ethica nominantur, libri X. Ioachimo Perionio interprete: per Nicolaum Grouchium correcti et emendati. Mit Holzschnitt-Titelvignette und
0006: Aristotelis ad nicomachum 1556Est. €650-€1,300Lot Passed
Arnoldi, Libellus, 1525: Arnoldi, Bartholomäus Libellus F. Bartholomei de Vsingen Augustianiani de falsis prophetis tam in persona qua(m) doctrina vitandis a fidelibus. De recta et mu(n)da p(rae)dicatio(n)e eua(n)gelij
0007: Arnoldi, Libellus, 1525Est. €750-€1,500Lot Passed
Arnoldi, Resposio, 1522: Arnoldi, Bartholomäus Resposio. F bartholomei de vsingen ad confutatione Culsamericam plus quam tragicam et que Euangelicum ornat predicatorem qui fenum in cornu geres non nisi de plaustro
0008: Arnoldi, Resposio, 1522Est. €650-€1,300Lot Passed
Bekentnus Herzog Braunschweig: Bekentnus vnd clag hertzog Heinrichen von Braunschweigs des Jüngern aller seiner hendel vnd wie er seine sachen hinfort anzustellen gedencket. Mit Titel-Holzschnittbordüre. (Magdeburg,
0009: Bekentnus Herzog BraunschweigEst. €750-€1,500Lot Passed
Belleforest, L'Histoire: Belleforest, Francois de L' Histoire des neuf Roys Charles de France : contenant la fortune, vertu, & heur fatal des Roys, qui sous ce nom de Charles ont mis à fin des choses merveilleuses. Le
0010: Belleforest, L'HistoireEst. €900-€1,800Lot Passed
Boccaccio, Furnemste Historien: Boccacci, Giovanni Furnem(m)ste Historien und exempel vom widerwertigem Glück, mercklichem und erschröcklichem unfahl, erbärmlichen verderben unnd sterben, großmächtiger
0011: Boccaccio, Furnemste HistorienEst. €2,400-€4,800
Bonnus, Farrago, 1539: Bonnus, Hermann Farrago Praecipvorvm Exemplorum, de Apostolis, Martyribus, Episcopis, et Sanctis Patribus ueteris Ecclesiae, qui docentes uerbum Dei, et ueritatem illius adserentes Christianae
0012: Bonnus, Farrago, 1539Est. €600-€1,200Lot Passed
Cartari, Le imagini: Cartari, Vicenzo Le imagini de i dei de gli antichi nelle quali si contengono gl'idoli, riti, ceremonie, & altre cose appartenenti alla religione de gli antichi. Mit 87 (von 88) ganzs. Kupfern und
0013: Cartari, Le imaginiEst. €800-€1,600
Cicero, Epistolae Venedig 1552: Cicero, Marcus Tullius Familiarium epistolarum libri XVI. Cum Hubertini Crescentinatis, Martini Philetici (...) commentariis & aliorum doctissimorum virorum annotationibus (...). Mit 2 Druckermarken
0014: Cicero, Epistolae Venedig 1552Est. €600-€1,200
Cicero 1569/Aristides 1566: Cicero, Marcus Tullius M. T. Ciceronis libri tres de officiis, una cum Hieronymi Wolfii commentariis ... addita sunt et scholia brevia eiusdem in Catonem, Laelium, Paradoxa, et Somnium Scipionis ...
0015: Cicero 1569/Aristides 1566Est. €1,000-€2,000
Cicero, Rhetoricorum: Cicero, Marcus Tullius Rhetoricorum ad Herennium libri III. alias, Ars noua, siue Noua rhetorica. Rhetoricorum de inuentione libri II. alias, Ars uetus, seu Vetus rhetorica. In Rhetorica ad
0016: Cicero, RhetoricorumEst. €600-€1,200
Dominicus, polyanthea: Dominicus, Nanus Mirabellius Polyanthea cum additionibus (Anfang Bl. I.:) Dominici Nani Mirabellii artium et decretorum Doctoris: Saonen. Archipresbyteri, Apostolique Protonotarii Polyanthea
0017: Dominicus, polyantheaEst. €600-€1,200
Alciatus Omnia: Emblemata Alciatus, Andrea Omnia emblemata: cum commentariis ... per C. Minoem. Mit Holzschnitt - Titelbordüre, 197 emblematischen Textholzschnitten und 10 (von 14) blattgroßen
0018: Alciatus OmniaEst. €700-€1,400
Sammelbd. Erasm. v. Rott. 1618: Erasmus von Rotterdam u.a. Sammelband mit 5 Werken. Erasmus von Rotterdam. Encomium moriae ... sive declamatio, in laudem stulticiae. Accedunt aliorum CL. virorum Satyrae quorum nomina altera pagina
0019: Sammelbd. Erasm. v. Rott. 1618Est. €750-€1,500
Estienne, Agriculture, 1572: Estienne u. Jean Liebault, Charles L'Agriculture et Maison Rustique. Mit 6 Textholzschnitten und zahlr. Holzschnitt-Initialen. Paris, du Puys, 1572. 12 nn. Bll, 252 Bll., 20 nn. Bll. Angebunden: J.
0020: Estienne, Agriculture, 1572Est. €650-€1,300
Fantis, Tabula generalis: Fantis, Antonio de Tabula generalis Scotice subtilitatis octo sectionibus universam doctoris subtilis peritiam complectens. Mit Titelholzschnitt in Schwarz und Rot mit dem Porträt J. Duns
0021: Fantis, Tabula generalisEst. €700-€1,400Lot Passed
Description: Frankreich des Rues, Francois Description contenant toutes les singularités des plus célèbres villes et places remarquables du royaume de France. Gestochenes Titelblatt, 18
0022: DescriptionEst. €800-€1,600
Corrozet, Antiquités, 1561: Frankreich - Paris Corrozet, Gilles Les Antiquitez, chroniques, et singularitez de Paris, ville capitale du Royaume de France, auec les fondations & bastimens des lieux: les sepulchres & epitaphes
0023: Corrozet, Antiquités, 1561Est. €2,000-€4,000Lot Passed
0024: Fuchsperger, DialecticaEst. €1,400-€2,800Lot Passed
iphoneandroidPhone

Get notifications from your favorite auctioneers.

mobilemobile
Taylor & Harris Online Auctions by:liveauctioneers
Ⓒ 2024 LiveAuctioneers. Terms Privacy